Proslavljene mise polnoćke u gradu Labinu
Grad Labin je proslavio Rođenje Našega Spasitelja i Kralja, u svetoj noći kada je Novorođeni sišao s neba radi čovjeka, kada je Ljubav sišla na zemlju. Prva sveta misa je slavljena u Podlabinu u crkvi Sv. Franje s početkom u 20:00 h a druga točno u ponoć u crkvi Rođenja Marijina u Gornjem Labinu. Ministranti Gornjeg Labina su uveli vjernike u božićni misterij priredbom u kojoj su recitacijama i pjesmama izrazili svoje veselje i radost povodom rođenja Djetešca Isusa. Nakon mise polnoćke u Gornjem se Labinu, u organizaciji Grada Labina, nastavilo druženje na Trgu uz pjesmu. (LB) U nastavku donosimo Božićnu poruku našega oca biskupa mons. Dražena Kutleše (preuzeto s web stranice Porečke i Pulske biskupije). “Toliko smo naviknuti na božićne događaje da nas toliko čudnih paradoksa i zapanjujućih “apsurda” ne uspijeva iznenaditi i zadiviti. Ipak moramo biti svjesni da niti jedno ljudsko biće nikada ne bi uspjelo osmisliti ovakav…
